2011

Pri príležitosti 10. výročia založenia najnavštevovanejšieho slovenského realitného portálu Reality.sk bola spoločnosť Dobré Reality ocenená ako TOP obchodný partner za najširšiu internetovú prezentáciu. Nesmierne si toto ocenenie vážime o to viac, že sme boli ocenení spomedzi viac ako 800 zaregistrovaných realitných spoločností na tomto portáli. Dobré Reality patria medzi najúspešnejšie inzerujúce spoločnosti na všetkých slovenských realitných portáloch. Medzi priority spoločnosti Dobré Reality patrí čo najlepšia inzercia nehnuteľností našich klientov na najnavštevovanejších realitných portáloch, čím klientom zabezpečujeme čo najrýchlejší predaj a prenájom. Dôkazom toho je aj toto ocenenie.

 

S ocenením nás milo prekvapil známy moderátor Vlado Voštinár na našej pobočke v Bratislave. Touto cestou sa chceme taktiež poďakovať za skvelú spoluprácu s reality.sk a veríme, že v budúcnosti budeme naďalej patriť medzi ich TOP obchodných partnerov.

Chcete predať, prenajať alebo kúpiť nehnuteľnosť? Zverte všetky úlohy spojené s prevodom alebo prenájmom Vašej nehnuteľnosti do rúk profesionálom. Využite výhody našich služieb. Pracujeme bezpečne, rýchlo a profesionálne. Nájdete nás vo viac ako dvadsať obchodných zastúpeniach na Slovensku.


Hodnotenie riaditeľa spoločnosti po roku vo funkcii

15.12.2011

Koncom roka 2010 posilnil vedenie našej realitnej spoločnosti nový riaditeľ pre personalistiku a marketing. Pri príležitosti prvého roka vo funkcii sme si dovolili požiadať ho o rozhovor.

Ako hodnotíte uplynulý rok, ktorý je zároveň aj prvým rokom v spoločnosti Dobré Reality?

Vynikajúco. Máme za sebou rok rastu a expanzie. Úspechy však nie sú iba zásluhou vedenia, ale predovšetkým výsledkom práce stabilných maklérov našej spoločnosti. V priebehu jedného roka spoločnosť narástla z pôvodných troch kamenných pobočiek na jedenásť a vytvorila si zastúpenia v ďalších pätnástich regiónoch. Spolu teda máme 26 obchodných zastúpení. Výrazný rast sa prejavil na trojnásobnom počte maklérov a súvisiacom náraste obratu celej spoločnosti.

To sú na dnešnú dobu zaujímavé čísla. Myslíte, že sa to dá udržať v roku 2012, v ktorom nás opäť strašia krízou?

Samozrejme, v budúcom roku vidím opäť priestor pre rast a expanziu a veľmi podobne vidím aj nárastu počtu nových spolupracovníkov a obratu spoločnosti. Potreba bývať je tu stále a záleží už iba na tom, kto v danom momente dokáže ľuďom túto potrebu uspokojiť. Zažil som druhý polrok 2008 a prvý polrok 2009, keď sa výrazne prejavila kríza predaja nehnuteľností a trh s bytmi sa takmer úplne zastavil. Nemôžeme to však porovnávať s dnešnou situáciou.

Aká situácia je dnes?

Stabilnejšia. Dnes sú ceny nehnuteľností najnižšie za posledné 4 roky. Je veľký výber nehnuteľností aj možností financovania, žiadne veľké výkyvy neočakávam. Jediným výrazným faktorom, ktorý obmedzuje pohyb na realitnom trhu je obmedzená dostupnosť úverov.

Vráťme sa k spoločnosti Dobré Reality. Čo alebo kto stojí za úspechom spoločnosti a akými zmenami spoločnosť prešla?

Za úspechom spoločnosti stoja hlavne naši makléri, manažment spoločnosti a v neposlednom rade administratívna, technická a marketingová podpora. Zmien bolo niekoľko. Začali sme hneď s redizajnom loga, vypracovali sme školiace manuály a smernice spoločnosti, čím sme skrátili proces prípravy nových maklérov a zjednotili systém na všetkých pobočkách. Dali sme prednosť odbornej príprave stávajúcich maklérov v podobe piatich seminárov pod vedením riaditeľov, kde sme sa mohli podeliť aj o cenné skúsenosti z  praxe. Vypracovali sme systém vzdelávania pre nových maklérov, vďaka ktorému sú lepšie pripravení, sebavedomejší a úspešnejší vo svojom biznise. Zmien bolo samozrejme viacero - zvýšenie odmien, jasné pravidlá pre manažérov pobočiek a regionálnych riaditeľov. Vytvorili sme dobre rozbehnutý systém s obrovským potenciálom pre rok 2012.

Čo by ste označili za kľúčové kroky k úspechu?

Zlepšenie práce centrály spoločnosti v Prievidzi, kde sme náš tím posilnili o personalistiku, čím sme zefektívnili výber nových maklérov. Nemôžem nespomenúť interné technické a marketingové oddelenie, ktoré vytvára bezkonkurenčné podmienky pre našich maklérov a v konečnom dôsledku prináša kvalitnejšie služby klientom.

Kľúčové sú samozrejme hlavne osobnosti našej spoločnosti, ktoré odviedli kus práce, často na úkor oddychu či rodiny, vždy za náležitú odmenu. Hlavná sila je v komunikácii, nemáme žiadne tajnosti a o všetkom otvorene vo firme hovoríme. Môžete byť najlepší obchodník na svete, ale bez silnej podpory spoločnosti nedosiahnete zaujímavé výsledky a naopak ani ten najdokonalejší softvér či marketing nedokáže predávať nehnuteľnosti bez ľudí. Jedno bez druhého by nemohlo fungovať. Spokojnosť a odporúčania klientov potvrdzujú, že sme zladili k spokojnosti maklérov a predovšetkým klientov.

Znie to až príliš dobre, je tento stav v dnešnej dobe udržateľný?

Nemôžeme sa spoliehať iba na to, čo bolo. Výsledky dosiahnuté v minulosti nám môžu vytvoriť dobrú štartovaciu pozíciu, ale stále musíme napredovať. Spomenul som komunikáciu v našej firme. Ľudí osobne považujem za našich partnerov a to je iný typ komunikácie ako so radovými zamestnancami. Povieme si veci na rovinu, neustále sa osobne stretávame. Nielen na veľkých poradách a seminároch, ale pravidelne jazdíme na všetky pobočky, kde sa snažíme hľadať spoločné riešenia. Každý nápad vychádzajúci od našich maklérov zvážime, keďže oni najlepšie rozumejú klientom, s ktorými sa dennodenne stretávajú v teréne. Nadstavili sme vysoký štandard a nemienime z neho znižovať. Investujeme efektívne do marketingu a do technológií, ktoré uľahčujú prácu a šetria čas naším maklérom, ktorí sa môžu viac venovať klientom. Ich spokojnosť sa nám vracia v podobe nových obchodov a odporúčaní. Pripravujeme niekoľko nových služieb súvisiacich s predajom či kúpou nehnuteľností, aby sme naším klientom ušetrili peniaze a čas.

V čom ste iní ako ostatné realitné spoločnosti?

Samozrejme existuje viacero kvalitných spoločností pôsobiacich na slovenskom trhu, s ktorými budeme udávať tempo v budúcom roku. Na trhu je však veľký počet realitných kancelárií, žiaľ mnohokrát na úkor kvality. Stretávam sa s názorom, že malé kancelárie rodinného typu poskytujú lepšiu kvalitu služieb. Mnohokrát je to však iba zdanie, nakoľko nemajú dostatok finančných prostriedkov na profesionálny rozvoj maklérov a kvalitnú marketingovú a technickú podporu. Vždy však v prvom rade záleží na ľuďoch a ich prístupe ku klientovi. Malé aj veľké spoločnosti majú svoje výhody, preto sme sa tieto rozhodli tieto výhody skĺbiť v jednej veľkej spoločnosti. Skĺbili sme kvalitu výberu maklérov ako v malej rodinnej firme, ktorá dobre pozná svoj región s technickým vybavením, softvérom, právnou podporou, marketingom, systémom vzdelávania a vedením.

Mohli by ste byť konkrétnejší?

Naším maklérom poskytujeme:

 • Jednoduchý prehľadný systém odmeňovania bez skrytých poplatkov.
 • Silnú internetovú podporu, momentálne cez 120 realitných portálov s pravidelnou automatickou aktualizáciou
 • Reprezentatívnu web stránku s vysokou návštevnosťou mesačne, jej neustále zdokonaľovanie a prispôsobovanie sa aktuálnym trendom
 • Používanie najnovších technológií pri správe zákaziek, neustále vyvíjame systém a prispôsobujeme ho našim potrebám
 • Bezplatné využívanie reprezentatívnych kancelárskych priestorov, technického vybavenia, telefónu a marketingovej podpory
 • Úplne iný rozmer vedenia ľudí -ľudí neriadime, ale vedieme osobným príkladom

 

To sú základné piliere v našej spoločnosti. Kladieme dôraz na tímovú prácu, nekopírujeme prácu a systém iných spoločností. Máme vlastnú cestu, ktorá inšpiruje konkurenciu. Náš systém vzdelávania je bezplatný. Nelákame ľudí na neudržateľné percentá, ktoré vo svojej peňaženke v konečnom dôsledku nepocítia.

Rozprávať by sa dalo ešte dlho. Čo by ste chcel dodať na záver?

Na záver by som sa chcel poďakovať svojim kolegom za spoluprácu, kolegovi riaditeľovi Radovanovi Vokurekovi, všetkým pobočkám, kľúčovým ľuďom, ktorých sme oceňovali na vianočnom večierku, ako aj novým maklérom, ktorí premiešajú poradie najlepších v ďalšom roku. Chcem im popriať veľa odhodlanosti a vytrvalosti na našej ceste, aby využili pre seba a svoje rodiny čo najviac z výhod, ktoré im ponúkame. V neposlednom rade chcem poďakovať mojej rodine, pretože bez ich podpory by som nezvládal veľké úlohy a výzvy v spoločnosti.

Prajem všetkým spolupracovníkom, ich rodinám, naším klientom pokojné vianočné sviatky v kruhu blízkych, kde môžeme načerpať pokoj a energiu. Veľa úspechov v novom roku 2012, aby sme ho odštartovali rovnako dobre ako ten uplynulý.

Teším sa na stretnutia s Vami.


Celoslovenský seminár nových spolupracovníkov - Hotel Remata, 9.12.2011

10.12.2011

9. december bol významným dňom pre našu spoločnosť. Odštartoval ho seminár pre nových spolupracovníkov. Na seminári boli úplne noví aj skúsení makléri, ktorí mohli poznatky so seminára konfrontovať so svojimi skúsenosťami z praxe.

Po obede program pokračoval v kongresovej miestnosti, ktorú sme zaplnili do posledného miesta. V prednáške pokračoval regionálny riaditeľ partnerskej spoločnosti Broker Consulting Ing. Stanislav Jendrišák a Ing. Monika Janíčková - Hanzesová, patriaca medzi najlepších slovenských úverových špecialistov.

Po spoločenskej prestávke pokračoval program vyhodnotením roka a vianočnou párty.

Spoločnosť Dobré Reality je silnou slovenskou realitnou sieťou s pôsobnosťou vo viac ako 22 mestách s 11 „kamennými“ pobočkami. U nás má šancu nielen každý šikovný človek, ale aj celá regionálne pôsobiaca realitná kancelária. Pridajte sa k najúspešnejšiemu tímu maklérov a staňte sa súčasťou kapitálovo silnej spoločnosti vedenej tímom profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami v realitách. Ak Vás zaujíma práca realitného makléra, alebo máte realitnú kanceláriu a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.


Vyhodnotenie roka 2011 spojené s vianočným večierkom

10.12.2011

9. decembra pokračoval program slávnostným vyhodnotením roka, na ktoré boli pozvaní všetci makléri, kolegovia a administratívni pracovníci spoločnosti. A bolo čo vyhodnocovať - veľa ľudí odviedlo zaslúžený kus práce a tým sa zapísali veľkými písmenami do histórie našej spoločnosti. Program začal krátkymi príhovormi a poďakovaním riaditeľov spoločnosti a pokračoval vyhodnotením tých najlepších.

Boli vyhodnotené nasledovné kategórie:

 • Najväčší počet zmlúv
 • Skokan roka 2011
 • Objem sprostredkovaných obchodov
 • Pobočka s najstabilnejšími výsledkami
 • Pobočka roka v objeme sprostredkovaných obchodov

 

 

Program pokračoval slávnostnou večerou formou švédskych stolov. Každého účastníka večierka čakali darčeky. Nášmu kolektívu hrala hudobná skupina Gremmy, ktorá nás potešila pestrým hudobným repertoárom. Všetci účastníci večera mohli využívať wellness služby hotela s bazénom a vírivkou a tiež bowlingové dráhy, na ktorých si niektoré pobočky zmerali sily. Zábava pokračovala pod taktovkou známeho DJa do skorých ranných hodín. Na druhý deň sme ešte využívali pohodlie hotela a v zdraví cestovali domov.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za vytvorenie skvelej atmosféry večierka a veríme, že o rok bude ešte väčší a lepší.

Spoločnosť Dobré Reality je silnou slovenskou realitnou sieťou s pôsobnosťou vo viac ako 22 mestách s 11 „kamennými“ pobočkami. U nás má šancu nielen každý šikovný človek, ale aj celá regionálne pôsobiaca realitná kancelária. Pridajte sa k najúspešnejšiemu tímu maklérov a staňte sa súčasťou kapitálovo silnej spoločnosti vedenej tímom profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami v realitách. Ak Vás zaujíma práca realitného makléra, alebo máte realitnú kanceláriu a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.


Otvorenie troch nových pobočiek spoločnosti Dobré Reality v novembri 2011

1.12.2011

Prebiehajúca kampaň výberu nových spolupracovníkov, zvyšujúci sa záujem pracovať pre našu spoločnosť a v neposlednom rade záujem majiteľov nehnuteľností o kvalitné a profesionálne služby viedol spoločnosť Dobré Reality k otvoreniu ďalších kancelárií v mestách Nové Zámky, Martin a Bratislava.

V novembri sme otvorili novú kanceláriu v Nových Zámkoch, kde Vás radi privítame na ulici P. Várdayho 21. Pobočku vedie manažérka Karin Dudová, ktorá ašpiruje budúci rok na funkciu regionálnej riaditeľky. Jej bohaté skúsenosti v realitnom obchode ihneď pretavila do výberu skvelého tímu profesionálov, ktorí ihneď začali preukazovať svoje kvality v praxi. Ich odborné zaškolenie viedlo k prvému ukončenému obchodnému prípadu v tomto regióne. Členovia tímu potvrdili, že právom dostali šancu pracovať pre silnú slovenskú spoločnosť Dobré Reality.

Ďalšia pobočka Dobré Reality vznikla v meste Martin na ulici P. O. Hviezdoslava 34 na druhom poschodí. Prví vybratí uchádzači o prácu makléra sú vedení priamo riaditeľom spoločnosti Petrom Hatalom, ktorý sa venuje aj ďalšiemu výberu vhodných kandidátov. Potešujúce je, že pobočka hneď od svojho vzniku začala obchodovať, čo svedčí o kvalitnej odbornej príprave našich maklérov.

V poradí tretia pobočka spoločnosti Dobré Reality vznikla v atraktívnom prostredí hlavného mesta Slovenska. Pobočka Bratislava je pre našich klientov otvorená na Záhradníckej ulici 34 pod vedením manažérky pobočky Niny Ondrášovej. Veríme, že aj v Bratislave nájdeme dostatok zodpovedných a ambicióznych ľudí, ktorí majú záujem prinášať kvalitné realitné služby pre predávajúcich a kupujúcich v Bratislave a okolí.

Prajeme všetkým novým pobočkám mnoho úspechov v každodennej práci s klientmi, ktorým budú prinášať kvalitné realitné služby na profesionálnej úrovni.

Pobočka Bratislava

Pobočka Martin

Pobočka Nové Zámky

Spoločnosť Dobré Reality je silnou slovenskou realitnou sieťou s pôsobnosťou vo viac ako 22 mestách s 11 „kamennými“ pobočkami. U nás má šancu nielen každý šikovný človek, ale aj celá regionálne pôsobiaca realitná kancelária. Pridajte sa k najúspešnejšiemu tímu maklérov a staňte sa súčasťou kapitálovo silnej spoločnosti vedenej tímom profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami v realitách. Ak Vás zaujíma práca realitného makléra, alebo máte realitnú kanceláriu a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.


Ďalší vstupný seminár pre nových realitných maklérov - hotel Lipa Bojnice, 14.11.2011

15.11.2011

Na základe veľkého záujmu pracovať pre našu spoločnosť bolo počas dvojkolových výberových konaní v mesiaci október vybratých 26 nových realitných maklérov z celého Slovenska, ktorí sa dňa 14.11.2011 zúčastnili vstupného odborného seminára organizovaného v rámci vzdelávania našou spoločnosťou pod záštitou riaditeľov spoločnosti.

Prvú polovicu dňa viedol v štyroch blokoch riaditeľ spoločnosti Peter Hatala, ktorý sa dotkol problematiky „naberania“ nehnuteľností do ponuky kancelárie, práce so zákazkami, zvyšovaniu profesionality pri komunikácii s klientom, ktoré boli podložené nenahraditeľnými osobnými skúsenosťami z dlhoročnej praxe.

Druhú polovicu dňa začal prednáškou p. Viliam Tomášik, manažér pobočky Prievidza, so svojimi skúsenosťami a overeným systémom práce profesionálneho realitného makléra. Seminár doplnil dvomi prednáškami ďalší riaditeľ našej spoločnosti Ing. Radovan Vokurek, ktorý predniesol problematiku práva a daní súvisiaceho s prevodom nehnuteľností, neobvyklými obchodnými transakciami a príkladmi zložitých obchodných prípadov z praxe.

Veríme, že si noví spolupracovníci odniesli to najlepšie do svojej dennodennej práce realitného makléra a úspešne odštartujú kariéru profesionála v našej spoločnosti. Prajeme im spoločne veľa úspechov v prekonávaní vlastných cieľov, napĺňaní túžob a potrieb klientov spoločnosti.

Spoločnosť Dobré Reality s.r.o. sa stala silnou slovenskou realitnou sieťou s pôsobnosťou vo viac ako 22 mestách s 11 „kamennými“ pobočkami k 15. novembru 2011. U nás má šancu každý šikovný človek aj celá regionálne pôsobiaca realitná kancelária. Pridajte sa k najúspešnejšiemu tímu maklérov a staňte sa súčasťou kapitálovo silnej spoločnosti vedenej tímom profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami v realitách. Ak Vás zaujíma práca realitného makléra, alebo máte realitnú kanceláriu a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.


Vstupný seminár pre nových realitných maklérov – Bojnice 02.10.2011

2.10.2011

Na začiatku októbra sme v našej spoločnosti privítali 25 nových realitných maklérov, ktorí sa zúčastnili vstupného seminára v priestoroch Hotela Lipa Bojnice. Seminár sa konal pod záštitou našich riaditeľov a slovo dostali aj najlepší manažéri pobočiek za uplynulý mesiac - sl. Serišová a p. Tomášik, ako aj najlepší nováčik mesiaca - p. Maďar, aby sa podelili o svoje skúsenosti nadobudnuté praxou.

Pre veľký záujem nových realitných maklérov vzdelávať sa vo svojej profesii pripravujeme ďalšie odborné semináre, aby sme neustále poskytovali profesionálne služby naším klientom v rámci celej SR. Zároveň sa tešíme na seminár pre ďalších viac ako 20 „nováčikov“, ktorí sú vo fáze výberu. Dobré Reality s.r.o. môžu zastupovať len tí najlepší uchádzači s bezkonkurenčnými podmienkami pre profesiu realitného makléra.

U nás má šancu každý šikovný človek aj celá regionálne pôsobiaca realitná kancelária. Pridajte sa k najúspešnejšiemu tímu maklérov a staňte sa súčasťou kapitálovo silnej spoločnosti. Ak Vás zaujíma práca realitného makléra, alebo máte realitnú kanceláriu a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.


Nová pobočka na východe – Poprad

1.10.2011

Dobré Reality sú silná slovenská realitná sieť rozrastajúca sa na celom území Slovenskej republiky. V októbri sme otvorili pobočku v Poprade na Štefánikovej ulici 880 (bývalá hasičská zbrojnica). Už dlhšie sme rozmýšľali nad týmto mestom, až nás oslovila p. Pitoňáková - konateľka spoločnosti NajReal s.r.o.

Zo spoločných rokovaní v tvrdej konkurencii sa rozhodli v NajReal spolupracovať s našou spoločnosťou a prejsť pod „krídla“ stabilnej, silnej realitnej siete, ktorej know–how prinesie výhody a rast nielen im, ale aj kvalitné a profesionálne služby klientom v Poprade, Vysokých Tatrách, Kežmarku a okolí. Okrem aktuálnej ponuky sa podieľa naša nová pobočka na predaji developerského projektu v samom centre Popradu – Palace Hill. Radi Vás privítame v našich priestoroch s pohodlným parkovaním pred kanceláriou.

U nás má šancu každý šikovný človek aj celá regionálne pôsobiaca realitná kancelária. Pridajte sa k najúspešnejšiemu tímu maklérov a staňte sa súčasťou kapitálovo silnej spoločnosti. Ak Vás zaujíma práca realitného makléra, alebo máte realitnú kanceláriu a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.

Pokiaľ uvažujete o kúpe, predaji či prenájme nehnuteľnosti, s dôverou sa obráťte na našich špecialistov, veríme, že vašu dôveru nesklameme a zistíte, že nikdy nebolo ľahšie predávať či kupovať nehnuteľnosť s profesionálne vyškolenými odborníkmi na realitnom trhu.

 


Nová pobočka Dobrých Realít - Dubnica nad Váhom

1.7.2011

1. júla 2011 sme slávnostne otvoril novú pobočku Dobrých Realít v Dubnici nad Váhom. Nájdete nás v Obchodnom dome MÁJ na 1. poschodí, kde Vás radi privítajú naši realitní makléri pod vedením manažérky pobočky Zuzany Serišovej.

Slečna Serišová nastúpila do našej spoločnosti v decembri 2010 a veľmi rýchlo sa zaradila medzi našich najúspešnejších maklérov. Svoje ambície pretavila do možnosti otvoriť novú pobočku.

U nás má šancu každý šikovný človek. Pridajte sa k najúspešnejšiemu tímu maklérov. Ak Vás zaujíma práca realitného makléra a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.

Pokiaľ uvažujete o kúpe, predaji či prenájme nehnuteľnosti, s dôverou sa obráťte na našich špecialistov, veríme, že vašu dôveru nesklameme a zistíte, že nikdy nebolo ľahšie predávať či kupovať nehnuteľnosť s profesionálne vyškolenými odborníkmi na realitnom trhu.

 


Ukončenie trojdňového seminára – Hotel Lipa, Bojnice

20.6.2011

Do tretice bol hotel Lipa svedkom tretieho zo série seminárov našej spoločnosti pod vedením našich riaditeľov, ukončeného certifikátom o jeho absolvovaní. Seminár sa niesol v duchu krátkeho zopakovania najpodstatnejších bodov práce profesionálneho realitného makléra a nadviazania na predošlé témy.

Maklérom boli okrem iného predstavené najnovšie funkcie administratívneho programu spoločnosti, ktoré nás radia v úrovni technického vybavenia medzi spoločnosti s 30-ročnou tradíciou. Po ukončení si naši makléri prevzali z rúk riaditeľov certifikát o absolvovaní odborného semináru. Privítali sme aj zástupcov našej partnerskej spoločnosti Fin Consulting a.s., ktorí prišli predstaviť spoločnosť, jej ciele a hlavné piliere našej spolupráce so spoločným cieľom - ešte väčšia spokojnosť našich klientov.

Veríme, že 3-dňový seminár bol prínosom pre všetkých, ktorí chcú „rásť“ vo svojom odbore po profesionálnej stránke. Pravidelné vzdelávanie, konfrontácia názorov a poznatkov z praxe, zvyšovanie kvalifikácie a odbornosti našich maklérov prostredníctvom vlastnej akadémie nás radí medzi profesionálov vo svojom odbore.

Pokiaľ ste sa stretli s neprofesionálnym konaním našich maklérov alebo ste neboli spokojní s našimi službami, napíšte nám na e-mailovú adresu riaditel-ZVNC-dobrereality.sk alebo zavolajte na telefónne číslo 0917 565 786, Váš názor nás zaujíma.

Chcete sa stať profesionálom v oblasti poskytovania realitných služieb? Viac informácií v sekcii Kariéra.


Klientom prinášame viac pohodlia – ponuka hypoték prostredníctvom partnera Fin Consulting

15.6.2011

Zmluvu o spolupráci podpísali v sídle spoločnosti Dobré Reality s.r.o. v Prievidzi Peter Hatala, riaditeľ spoločnosti Dobré Reality a Ing. Stanislav Jendrišák, regionálny riaditeľ spoločnosti Fin Consulting, a.s.

Dôležitou súčasťou kúpy nehnuteľností je jej financovanie. Často sa sen o bývaní rozplynie po stretnutí s „odborníkom“ na financovanie alebo po stretnutí s neochotným pracovníkom banky, ktorý „nemá svoj deň“. Potreba klientov dôkladne zvážiť taký dôležitý krok a možnosť vybrať si z kompletnej ponuky slovenských či zahraničných bánk nás priviedla k spolupráci s profesionálnou a nezávislou spoločnosťou Fin Consulting, a.s.

Cieľom spolupráce sú profesionálne finančné riešenia financovania kúpy nehnuteľností, ktorých výsledkom sú spokojní klienti s možnosťou porovnania a výberu z kompletnej ponuky bánk. Do 48 hodín od požiadania Vám pripravíme kompletnú ponuku vďaka unikátnej hypoprescoringovej kalkulačke na porovnanie podmienok hypotekárnych úverov.

Úlohou kalkulačky je rýchle porovnanie podmienok na trhu s presnosťou cca 90%. Klientovi tak spolupracovník spoločnosti Fin Consulting, a.s. vie do 5 minút povedať, či spĺňa bonitu na poskytnutie úveru a za akých podmienok by získal hypotéku v banke. Súčasťou kalkulačky je i projekcia anuitného splácania, databáza kontaktov na overené osoby v pobočkách bánk, znalcov, chronologický zoznam aktuálnych kampaní bánk a ďalšie pomôcky, ktoré urýchlia proces sprostredkovania úverov a znížia administratívu.

Zmluvu o spolupráci podpísali v sídle spoločnosti Dobré Reality s.r.o. v Prievidzi Peter Hatala, riaditeľ spoločnosti Dobré Reality a Ing. Stanislav Jendrišák, regionálny riaditeľ spoločnosti Fin Consulting, a.s.

Ak máte záujem o hypotéku, informujte sa u našich maklérov, na e-mailovej adrese hypoteka-ZVNC-dobrereality.sk alebo na telefónnom čísle 0917 565 786.


Zaujímame sa o názor a pohľad druhých – seminár o budovaní realitného tímu

10.6.2011

9. júna sa zúčastnil náš riaditeľ spoločnosti Peter Hatala na odbornom seminári v Bratislave ukončenom certifikátom o absolvovaní. Seminár organizovala spoločnosť Gaudens pod vedením výkonného riaditeľa pána Petra Pavlíčka. Cieľom bolo priamo sa konfrontovať s názormi a pohľadmi skúseného odborníka, ktorý sa venuje realitám od roku 1993.

Peter Hatala - riaditeľ spoločnosti

Čo Vám priniesla účasť na tomto seminári?

„Veľmi som túžil počuť názor na budovanie a vedenie realitného tímu od niekoho, kto pôsobí v realitách dlhšie ako ja a ešte sme sa nestretli. Keď riadite veľkú loď alebo pilotujete veľké lietadlo, snažíte sa zistiť, čo môžete urobiť lepšie a bezpečnejšie k preprave svojich pasažierov do cieľa. Tento seminár ma utvrdil, že sme na dobrej ceste a naši makléri dostávajú tú najlepšiu podporu a odborné zázemie pre svoju prácu, čo vedie k spokojnosti našich klientov.

Objavil som vzácnu zhodu pri kritériách výberu, spôsobe zaškolenia a vedenia tímu realitných maklérov. Bolo poznať, že naše poznatky vychádzajú z praxe a nie z teórie či vidiny rýchleho zisku. Podstatná je kvalita služieb poskytnutá našimi maklérmi - ako dobrí a úspešní sú naši makléri, takí dobrí a úspešní sme my.”

Ak Vás osobne zaujíma práca realitného makléra a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.


Pokračovanie série odborných celoslovenských seminárov – 9.6.2011, Hotel Lipa, Bojnice

10.6.2011

9. júna sa uskutočnil druhý zo série odborných seminárov v našej spoločnosti pod vedením riaditeľa spoločnosti Ing. Radovana Vokureka. Jedným z dôležitých pilierov úspechu realitného makléra je určite aj efektívna a profesionálna komunikácia s klientom, čomu bolo venované práve toto školenie. Svojimi skúsenosťami a praktickými príkladmi obohatil školenie tiež najúspešnejší realitný maklér Viliam Tomášik.

Citát dňa: „Budete úspešný do takej miery, do akej sa Vám podarí zistiť, čo robia iní úspešní a potom už len robiť to isté. Znova a znova.”


Dobré Reality v ďalšom meste – Partizánske

5.6.2011

Začiatkom júna 2011 sme pre Vás obchodné zastúpenie v Partizánskom zmenili na „kamennú pobočku”. Tým sa Dobré Reality stali súčasťou aj Vášho mesta. Nájdete nás na Februárovej ulici č. 153, kde Vás radi privítajú naši profesionáli pod vedením manažérky pobočky p. Kataríny Halvoníkovej.

Pokiaľ uvažujete o kúpe, predaji či prenájme nehnuteľnosti, s dôverou sa obráťte na našich špecialistov, veríme, že vašu dôveru nesklameme a zistíte, že nikdy nebolo ľahšie predávať či kupovať nehnuteľnosť s profesionálne vyškolenými odborníkmi na realitnom trhu.

Ak Vás zaujíma práca realitného makléra a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.


Celoslovenský seminár spoločnosti – 1.6.2011, Hotel Lipa, Bojnice

1.6.2011

Prvý júnový deň sa niesol v znamení celoslovenského stretnutia spolupracovníkov Dobrých Realít a Reality PD na seminári v hoteli Lipa, čím sa odštartovala „letná” séria odborných seminárov zameraných na zvýšenie produktivity našich maklérov a spokojnosti klientov spoločnosti.

Stretávanie na odbornom fóre, neustále vzdelávanie sa a zvyšovanie kvalifikácie našich spolupracovníkov patrí medzi priority firmy. Len tak môžeme neustále prinášať dostupné profesionálne služby našim klientom.

„Ak chcete vedieť, čo vlastne od Vás klienti očakávajú, spýtajte sa ich. Neustále sa pýtam klientov, ako sa dívajú na prácu realitného makléra a veľa krát som zhrozený z všeobecnej mienky klientov o práci realitných maklérov. Maklér, ktorý nedokáže vysvetliť význam a postup svojej práce (lebo ho ani sám nevie) a pripraviť klientovi vhodnú stratégiu predaja, nemá na trhu čo robiť.

Prezrieť a odfotiť nehnuteľnosť za 10 minút a „hodiť” ju na web dokáže aj 12-ročný chlapec. Dnešný klient očakáva od predajcu svojej nehnuteľnosti oveľa viac. Pochopenie dôležitosti Vašej práce, napĺňanie potrieb, túžob a očakávaní našich klientov Vás právom zaraďuje medzi profesionálov vo svojom odbore.”

 


Súčasné trendy na slovenskom realitnom trhu

15.5.2011

Realitný trh prežíva oživenie na Slovensku i v rámci celej Európy. Návrat boomu z rokov 2005-2008 však nemožno očakávať. Dopyt s ponukou sa na slovenskom realitnom trhu zatiaľ úplne nestretajú.

Dlhodobé trendy

Na vysvetlenie súčasného diania na trhu nehnuteľností treba vziať do úvahy dlhodobé trendy, ktoré ho ovplyvňujú. Realitný trh na Slovensku je pomerne mladý a poznačený vplyvom centrálne riadeného hospodárstva v minulosti. Jeho vývoj sa po búrlivom rozmachu začiatkom 90. rokov upokojil a viac menej odráža ekonomickú situáciu v krajine.

Významný dopytový potenciál na slovenskom trhu s bývaním tvorí vyše 900-tisícová skupina obyvateľov vo veku 25-34 rokov a takmer 800-tisícová skupina obyvateľov vo veku 50-60 rokov. Súčasné demografické trendy, ako je znižujúca sa pôrodnosť a rastúca rozvodovosť, spôsobujú postupné znižovanie početnosti členov domácností a zvýšenie záujmu o menšie byty.

Ďalším z faktorov majúcich vplyv na súčasný realitný trh sú príjmové možnosti záujemcov o nehnuteľnosti. Aktuálna ponuka jednoizbových a dvojizbových bytov je relatívne limitovaná a ceny dostupných nových bytov často vedú záujemcov k rozhodnutiu, že si bývanie skôr prenajímajú, pretože ich príjmové možnosti im neumožňujú nehnuteľnosť kúpiť. Kúpyschopnosť obyvateľov je ovplyvnená aj prístupnosťou úverov na bývanie. Konkurenčný boj medzi bankami prináša klientom výhodnejšie a lacnejšie úvery, ktoré robia nehnuteľnosti dostupnejšími pre širší okruh klientov.

Ponuka a dopyt na trhu s bývaním

Na trhu nehnuteľností pôsobia rôzne faktory (ekonomické, sociálne, legislatívne), ktoré ovplyvňujú predajnosť jednotlivých nehnuteľností s nadväznosťou najmä na nárast pracovných miest a mobilitu obyvateľstva. Situácia na trhu nehnuteľností nie je ideálna a často prevláda ponuka nad dopytom.

Trh so starými bytmi je v súčasnosti pružnejší ako trh s novými bytmi. Majitelia starých bytov sa vedia cenovo skôr prispôsobiť ako developeri pri nových bytoch, kde do tvorby ceny zasahujú často úverové inštitúcie. Záujemca o bývanie takto uprednostní relatívne lacnejší a väčší starší byt pred kúpou drahšieho a menšieho nového bytu. Prevaha ponuky nad dopytom po bytoch však nemusí viesť k výraznému znižovaniu cien bytov. Dôležitú úlohu v tomto smere zohráva aj predstava developera o návratnosti investícií.

Súčasné ceny nehnuteľností na bývanie

Už aj relatívne krátky čas fungovania realitného trhu na Slovensku potvrdil jeho cyklický vývoj. Priemerné ceny nehnuteľností na bývanie pomerne výrazne reagujú na rast ekonomiky, avšak s určitým časovým oneskorením. Rast HDP bol od začiatku roka 2010 sprevádzaný postupným znižovaním poklesu priemerných cien nehnuteľností na bývanie, ktorý sa neskôr zmenil na mierny rast. V ďalších štvrťrokoch možno očakávať len minimálne zmeny vo vývoji priemerných cien domov a bytov v oboch smeroch.

Najbližší vývoj na realitnom trhu

Vývoj realitného trhu bude ovplyvňovať predovšetkým záujem o kúpu bytov a naďalej bude regionálne rozdielny. Výraznejšie pozitívne impulzy možno predpokladať v ekonomicky výkonnejších regiónoch (Bratislavský, Trnavský a Žilinský kraj) a keď sa rast ekonomiky udrží, mali by ich nasledovať aj ďalšie slovenské regióny. Investičné príležitosti v jednotlivých regiónoch Slovenska závisia predovšetkým od ich napojenia na diaľnice. V Košickom a Prešovskom kraji sa pravdepodobne naplno rozbehnú v rokoch 2012-2016. Je však potrebné, aby realitný trh reagoval na potreby trhu práce.


Výhody exkluzívnej zmluvy a v čom treba byť obozretný

15.4.2011

Profesionálnych obchodníkov a ich klientov sa téma exkluzívnych zmlúv oprávnene dotýka. Výhodou exkluzivity je jednoduchá kontrola dodržiavania vzájomne dohodnutých obchodných podmienok pri predaji nehnuteľnosti. Vzájomná dôvera a transparentnosť vedie k rýchlejšiemu a výhodnejšiemu predaju nehnuteľnosti. Uzatváranie exkluzívnych zmlúv sa bezprostredne týka najmä tých realitných spoločností, ktoré si svoje záväzky plnia seriózne a svedomito. S kým teda podpísať exkluzívnu zmluvu, a na čo si treba dávať pozor?

Vyberajte kvalitu

Klient by sa mal snažiť vybrať si etablovanú realitnú kanceláriu, ktorej tím a zázemie netvoria len dvaja ľudia a jeden počítač. Ak si nie ste istí, prezrite si webové stránky, realitné portály, prezentácie maklérov spoločnosti a overte si referencie. Najspoľahlivejšou metódou je orientovať sa podľa referencií Vašich známych. Dôležitým faktorom je odbornosť realitných maklérov, čas ich aktívneho pôsobenia na trhu a počet úspešne zrealizovaných transakcií. V prípade pochybností si vypýtajte kontakt na nadriadeného realitného makléra. Z jeho prístupu môžete priamo vyhodnotiť serióznosť realitnej kancelárie.

Uzavretie exkluzívnej zmluvy nezvyšuje výdavky klienta, skôr naopak. Ak sa rozhodnete dať svoju dôveru iba jednej realitnej kancelárii, stanovená provízia môže byť nižšia než v prípadoch neexkluzívneho zastupovania. V prípade exkluzívneho zastupovania sa totiž znižuje riziko sprostredkovateľa, že celé jeho úsilie venované realitnému prípadu vyjde nazmar.

Exkluzívna zmluva sa spravidla uzatvára na obdobie jedného až troch mesiacov, v špecifických prípadoch aj na dlhšie obdobie. Počas tejto doby sa môžu naplno prejaviť všetky marketingové nástroje realitnej spoločnosti. V prípade Vašej spokojnosti s prístupom realitného makléra a realitnej spoločnosti môžete zmluvu predĺžiť.

Spokojnosť musí byť na oboch stranách

„V našej spoločnosti chceme mať v tíme len profesionálnych realitných maklérov. Dbáme na to, aby sa naši realitní makléri s odbornosťou starali o predaj nehnuteľností našich klientov a pracovali k spokojnosti ľudí, ktorí sa na nás s dôverou obrátia. Svedomitý realitný maklér počas realizácie obchodného prípadu vynaloží nemalé úsilie – nehnuteľnosť osobne posúdi a zdokumentuje, vypracuje marketingový plán a realizuje jej ponuku. Následne chodí na obhliadky so záujemcami, ktorých často vyzdvihne a odvezie svojim vlastným autom. Čas, vynaložené úsilie, pohonné látky a spojené náklady vyžadujú nemalé finančné prostriedky.”

Slová nášho riaditeľa vystihujú dôvody, pre ktoré seriózne realitné kancelárie uprednostňujú spoluprácu na základe exkluzívnej zmluvy. Dôvera, ktorá je im zverená zo strany klienta je pre nich garanciou, že ich nadštandardné služby budú primerane ohodnotené.

Exkluzívna zmluva zároveň klientom prináša kvalitnejšie služby:

 • Vaša nehnuteľnosť sa predáva výlučne za konkrétne stanovenú cenu
 • máte prehľad o tom s kým jednáte a čo sa deje s Vašou nehnuteľnosťou
 • nehnuteľnosť ponúkaná iba jedným predajcom pôsobí oveľa dôveryhodnejšie ako záplava inzerátov rovnakej nehnuteľnosti od rôznych „realitiek”, navyše s rôznymi cenami
 • dôkladnejšiu propagáciu nehnuteľnosti, lepšiu starostlivosť, poradenstvo, zaistenie potrebných formalít, zmlúv a konzultácií s právnikom
 • osobnú prehliadku nehnuteľnosti a jej kvalitné zdokumentovanie
 • exkluzívnu inzerciu na internete a v tlačených médiách
 • realizáciu prehliadok iba s vážnymi záujemcami, ktorí sú oboznámení s podrobnosťami, lokalitou a fotodokumentáciou. Prehliadka preto často vedie k rozhodnutiu o kúpe
 • príprava kompletných podkladov pre úspešné uzatvorenie zmlúv ako súčasť servisu
 • poradenstvo v priebehu transakcie, napríklad s prepisom energií a daňovým priznaním
Karin Dudová - regionálny riaditeľ

Karin Dudová - regionálny riaditeľ„Klient sa často stretáva s nekorektnými realitnými kanceláriami, ktoré prostredníctvom neexkluzívnych zmlúv,  ústnych dohôd alebo neurčitých sľubov naberajú a ponúkajú nehnuteľnosti nezrozumiteľne a nepresne, často aj bez vykonania osobnej prehliadky nehnuteľnosti. Neprofesionálni makléri ponúkajú nehnuteľnosti, ktoré osobne nepoznajú, s očakávaním, že sa nehnuteľnosť možno predá a niekto im náhodou zavolá. Takýmto nezodpovedným spôsobom a bez základných znalostí pristupujú k predaju majetku klientov.

 

Častokrát sa vo svojej praxi stretávam s prípadmi, keď realitné spoločnosti upravujú predajnú cenu nehnuteľnosti bez upovedomenia predávajúcich. Predávajúci sa následne dostáva do nepríjemnej a zložitej situácie, keď ho navštívi realitný maklér so záujemcom a oznámi mu jednostranne zníženú cenu. Sklamanie a dojem zle realizovaného obchodu sa prejaví u predávajúceho aj kupujúceho. Obchod sa nakoniec často ani neuskutoční.” dopĺňa Karin Dudová, dôvody, pre ktoré sú klienti často sklamaní z postupu nekorektných realitných kancelárií.

V prípade, že sa klient nerozhodne pre exkluzívnu zmluvu, musí dopredu počítať s tým, že tá istá nehnuteľnosť bude propagovaná aj na viacerých miestach a pravdepodobne aj za odlišnú cenu. Takéto ponuky na klientov pôsobia nedôveryhodne. Popis nehnuteľnosti je často chaotický a nepresný. Takéto ponuky vyvolávajú dojem, že predávajúci sa snaží nehnuteľnosť predať za každú cenu a akýmkoľvek spôsobom. Jednoducho, množstvo neexkluzívnych zmlúv a ústnych dohôd udržiava realitný trh v chaose a neistote.

Poriadok vďaka exkluzivite

V zahraničí je bežné, že realitné kancelárie uzatvárajú s klientmi výlučne exkluzívne zmluvy, na slovenskom a susednom českom trhu sa táto tradícia ešte len vytvára.

Riaditeľ spoločnosti

„Na slovenskom realitnom trhu vládne neporiadok a zmätok. Nehnuteľnosti sa predávajú navzájom pomiešané. Mnohé ponuky sa cez realitné portály zobrazujú až 10-krát. V krajinách, kde realitný obchod spoľahlivo funguje desaťročia, je forma exkluzívneho predaja bežná a samozrejmá. Zmätočným neexkluzívnym predajom často nadržiavame neserióznym spoločnostiam. Trpí tým celý systém a kvalita služieb v oblasti nehnuteľností. O ďalšom vývoji však nakoniec rozhodnú klienti sami.” dodáva na záver Peter Hatala.


My a médiá

11.3.2011

Prezentácia v relácii TV JOJ Nové bývanie byty v novostavbe Slnečné nábrežie v Prievidzi.
Záznam z relácie si môžete pozrieť v internetovom archíve TV JOJ.

Nové bývanie

 

Naša realitná kancelária aktívne spolupracuje so slovenskými vydavateľstvami a televíziami. Zástupcom médií ochotne poskytneme informácie, konzultácie a vyjadrenia potrebné k príprave článkov a reportáží.

Článok v Hornonitrianskych novinách Článok v Spravodaji Nitra


Dvojdňový seminár - 29.-30. január 2011, Športcentrum Bojnice

1.2.2011

Posledný januárový víkend sa v školiacich priestoroch hotela Športcentrum Bojnice uskutočnil dvojdňový seminár pod odbornou záštitou vedenia spoločnosti. Cieľom bolo zvýšenie kvalifikácie našich realitných maklérov, zjednotenie systému práce, predstavenie najnovších technológii a noviniek v administratívnom programe spoločnosti, ktoré využívajú naši makléri pre zefektívnenie svojej práce, predstavenie cieľov a vízií spoločnosti na rok 2011.

Výsledkom bolo pozitívne hodnotenie zúčastnených, ktorí si odniesli okrem vedomostí z realitného biznisu veľa praktických skúseností a rád z bohatej praxe našich riaditeľov.

„Firma je ako živý organizmus, postupne sa vyvíja a rozrastá. My sme tu na to, aby sme udávali tempo a správny smer. To, čo Vám stačilo vedieť pred dvomi rokmi, aby ste boli úspešný a vyhľadávaný odborník, Vám dnes už stačiť nebude. Nároky klientov neustále rastú, zároveň sa zvyšujú požiadavky odbornosti a profesionálneho prístupu realitných maklérov ku klientom.

Na trhu je veľa spoločností, ktoré ponúkajú realitné služby, žiaľ len máloktorí ich makléri vedia splniť očakávania a uspokojiť skutočné potreby svojich klientov. To dokážu len kvalifikovaní ľudia spĺňajúci kritériá profesionálneho realitného makléra 21. storočia. Som rád, že v našich radoch sú len profesionáli, ktorí môžu zaplniť obrovskú dieru v kvalite poskytovaných služieb na realitnom trhu.”

Ak Vás osobne zaujíma práca realitného makléra a hľadáte silnú a dynamickú spoločnosť, kliknite na sekciu Kariéra, kde sa dozviete viac informácií.


Nová posila vedenia realitnej spoločnosti DOBRÉ REALITY

1.1.2011

Koncom roka 2010 posilnil vedenie našej realitnej spoločnosti nový riaditeľ pre personalistiku a marketing, pán Peter Hatala. Má za sebou prvý štvrťrok vo funkcii riaditeľa spoločnosti a v tejto súvislosti odpovedal na niekoľko otázok našich realitných maklérov a klientov.

Čím Vás oslovila spoločnosť DOBRÉ REALITY, pod ktorú patrí aj prievidzská pobočka REALITY PD?

Pred príchodom do tejto spoločnosti som porovnával viacero príležitostí. V realitnom biznise pôsobím už 6 rokov a celkovo v sprostredkovaní obchodu dvanásť rokov. Prešiel som viacerými spoločnosťami pôsobiacimi v tejto oblasti, takže som porovnával medzi viacerými ponukami.

Rozhodol som sa pre DOBRÉ REALITY predovšetkým preto, že táto spoločnosť má jasnú víziu napredovania, ktorá sa stotožňuje s mojou predstavou budovania úspešnej spoločnosti. Nepoznám žiadnu realitnú spoločnosť, ktorá by tak progresívne narástla za obdobie 4 mesiacov. Od okamihu, keď sa vedenie spoločnosti rozhodlo vytvoriť celoslovenskú sieť realitných kancelárii, sme za 4 mesiace otvorili až 9 aktívnych zastúpení.

Samozrejme k realizovaniu smelých plánov bolo nevyhnutné mať za sebou stabilné zázemie a podporu ostatných oddelení spoločnosti. Realizácia smelých plánov sa dá uskutočniť iba s podporou a kvalitnou prácou skvelého tímu našich maklérov. Ak chcete budovať veľké veci, potrebujete silného partnera a perfektný tím.

Na trhu je však veľa realitných spoločností...

Áno, konkurencia na trhu je veľmi silná. Vždy som si vážil konkurenciu, motivuje nás byť lepšími a robiť veci inak. Na našom trhu je veľa samostatných malých kancelárií aj veľkých nadnárodných sietí. Malé projekty ma fascinujú vtedy, ak majú potenciál stať sa veľkými a ja sa o to môžem pričiniť. Nedokážem robiť a budovať niečo, s čím ja sám nie som stotožnený.

V čom sú DOBRÉ REALITY iné?

Jednoducho sa snažíme robiť veci inak a lepšie. Doba sa rýchlo mení, zažívame pokrízové obdobie. Mnohé realitné spoločnosti nezvládli expanziu, rovnako ako mnohí developeri nezvládli koniec realitného boomu. Staré známe „ryba smrdí od hlavy“ platí aj tu – ako môže firma prosperovať, keď jej vedenie nič nemení, neprispôsobuje sa trendom, nemá pred očami rovnicu spokojnosť firmy rovná sa spokojnosti klienta a realitného makléra. Tomáš Baťa raz povedal: „Moji zamestnanci sa mali 3 roky lepšie ako ja.“

Preto aj my najskôr vytvárame podmienky pre našich maklérov v podobe silnej materiálnej a technickej podpory, vzdelania a rozvoja osobnosti. Týmito krokmi priamo ovplyvňujeme spokojnosť našich klientov, pretože sa o nich vždy stará profesionál, ktorý je „v pohode“ a robí tento biznis, pretože ho miluje. S nami nemôže pracovať maklér, ktorý tento biznis nemá rád a všetko robí iba pre rýchle peniaze. Takýto prístup je podľa nás krátkozraký, nebude mať dlhé trvanie a predovšetkým naši klienti takýto postoj vždy dopredu vycítia.

Mnohí realitní makléri tvrdia, že sa ich firemná kultúra netýka a robia si veci po svojom.

Samozrejme – tak ako tréner nedosiahne nič bez tímu, ani tím nedosiahne pozitívne výsledky bez svedomitého trénera. Aj tu platí, že všetky naše aktivity a výsledky stoja a padajú na ľuďoch. Môžete mať ten najlepší systém, ale ak sa členovia Vášho tímu nebudú aktívne zapájať a tváriť sa, že majú vlastnú cestu, bude to začiatok konca.

Ako chcete dosiahnuť úspech a súdržnosť v rámci celej spoločnosti?

Aby firma dosiahla úspech, potrebuje, aby jej ľudia boli uznávaní odborníci vo svojom odbore. a ako osobnosti sa v rámci firmy rozpoznávali aj navzájom. Manažér nedosiahne nič, ak nezlepší vlastný tím, či už ide o skúsených alebo o nových maklérov. Úspech ľudí závisí od ich presvedčenia, postoja a viery v to, čo robia. Lepšie výsledky môžeme dosahovať nepretržitým, ale plynulým zavádzaním zmien. Zavádzanie zmien nie je ľahké v žiadnej spoločnosti. Zmenám sa ľudia prirodzene bránia, paradoxne aj keď vedú k lepšiemu.

Aké zmeny ste zaviedli od príchodu do spoločnosti?

Zmien bolo viacero. Zmeny sú nevyhnutné k prežitiu v stále v zložitejšom konkurenčnom boji. DOBRÉ REALITY dostávajú tú najlepšiu výživu, preto rastú tak rýchlo. Mnoho firiem malo veľa peňazí na to, aby investovali a rýchlo rástli. Mnohé obchodné a realitné spoločnosti však vyrástli s pokrivenou chrbticou, na čo dopláca predovšetkým klient a poctiví obchodníci týchto spoločností. Prijaté zmeny majú v podstate len jeden cieľ: spokojnosť našich klientov a spolupracovníkov.

Čo vám v tomto biznise najviac prekáža?

Zavádzanie a ohováranie. Klamstvo má krátke nohy a ohováranie je každodenná realita. A predsa sa klebety rozširujú rýchlejšie, ako pravda o tom, kto ste a čo robíte. Na trhu je veľa realitných spoločností, ktoré majú dobrý koncept a krásne webové stránky, ale zlyhávajú na ľuďoch. Klienti sú dnes múdrejší, opatrnejší, vedia sami rozpoznať a vybrať si skúseného realitného makléra, ktorému dajú dôveru v tak dôležitej veci, akou je predaj ich nehnuteľnosti.

Dobré meno je v ľuďoch, v ich kvalifikovanosti a etických hodnotách, až v druhom rade v sile spoločnosti, ktorá ich zastrešuje. Môžete mať najlepšiu, moderne vybavenú realitnú spoločnosť, ale ak zoberiete medzi seba neúprimného človeka a pošlete ho do terénu, z dobrého mena spoločnosti zakrátko nič nezostane. Keď nemám dôveru v človeka, ktorého vidím pred sebou, nemám ju ani v spoločnosť, ktorú zastupuje.

Máte pocit, že v tejto oblasti je pre klienta ľahké správne sa rozhodovať?

Nie je, preto robíme veci inak. Ľudia počujú z každej strany len to najhoršie, čo sa stalo pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti. Žiaľ, v tejto oblasti je veľa špekulantov a ešte stále veľa naivných ľudí, čo im naletia. Mnohí klienti si už však uvedomujú, že tak dôležitú záležitosť akou predaj nehnuteľnosti je, musia zveriť do rúk profesionála, ktorý má za sebou stabilnú spoločnosť.

Aká je podľa vás situácia na trhu a čo robíte inak?

Trh s nehnuteľnosťami sa postupne vyvíja, štyri roky dozadu sa pre každú maličkosť firmy rozdeľovali a vytvárali nové a nové. Trh sa postupne čistí. Tí, ktorí chceli rýchlo a ľahko zbohatnúť sa sami postupne ničia. Dnes je čas, keď sa aj renomované firmy z tohto prostredia spájajú a intenzívne spolupracujú. Nikdy neodmietneme žiadnu serióznu ponuku na spoluprácu a sústredíme sa predovšetkým na požiadavky a potreby svojich klientov, nie na to, čo robia alebo nerobia iné realitné kancelárie.

Aké sú Vaše ciele na tento rok?

Venovať sa udržateľnému rastu spoločnosti, vytváraniu nových pobočiek a aktívnych zastúpení. To samozrejme prináša rozširovanie nášho tímu o ľudí, ktorí budú mať rovnakú vieru v úspech, budú mať rovnaké presvedčenie a postoj k tomu, čo robia. My môžeme byť úspešní len vtedy, ak budú úspešní aj naši ľudia.