2013

Vianočné posedenie spoločnosti DOBRÉ REALITY s.r.o.

28.12.2013

Osemnásteho decembra 2013 sa konalo koncoročné posedenie maklérov spoločnosti Dobré Reality s.r.o. v priestoroch penziónu Cosmopolitan v Banskej Štiavnici.

Neformálne posedenie bolo poďakovaním všetkým maklérom za ich prácu v uplynulom roku 2013.

Na začiatku večierku manažér pre obchod pán Tomáš Freimann a manažér pre rozvoj pán Jaroslav Svitok zhodnotili výsledky spoločnosti a pokračovali oceňovaním najlepších maklérov za rok 2013 v kategórii Skokan roka pán Ing. Milan Solovic, tretie miesto Maklér roka pani Ing. Šarlota Raffaiová, na druhom mieste Maklér roka pán Ing. Dalibor Maďar a najúspešnejším maklérom roka 2013 sa stal Tomáš Sedlický.

Všetci uvedení makléri boli vecne odmenení. Pozíciu manažér roka 2013 opäť získala pani Karin Dudová rovnako ako v predošlom roku 2012.

 

Po skončení oficiálnej časti večierok pokračoval voľnou zábavou pri bowlingu, dobrom víne a pečenom prasiatku.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemne prežitý večer v kruhu najúspešnejších a prajeme všetkým veľa pracovných a osobných úspechov v roku 2014. Ak rozmýšľate o práci realitného makléra, manažéra realitného tímu alebo uvažujete o otvorení vlastnej kancelárie obráťte sa na profesionálov a objavte možnosti úspešného rastu pod krídlami úspešnej spoločnosti. Viac v sekcii kariéra.


ŠŤASTNÉ a VESELÉ VIANOCE

20.12.2013

ŠŤASTNÉ a VESELÉ VIANOCE * PF 2014

ŠŤASTNÉ a VESELÉ VIANOCE

Oslava 50-ky v Nových Zámkoch

6.11.2013

Maklér spoločnosti Dobré Reality s.r.o. z pobočky Nové Zámky, pán Dušan Jurík počas novembra vhupol do klubu päťdesiatnikov.

Na narodeninovú oslavu boli pozvaní kolegovia z pobočky Nové Zámky aj Komárna a zablahoželať prišli aj z centrály spoločnosti Dobrých Realít z Prievidze.

Pánovi Juríkovi ešte raz želáme veľa zdravia, šťastia a mnoho profesijných a osobných úspechov v živote.

Oslava 50-tich narodenín p. Juríka - Pobočka Nové Zámky - DOBRÉ REALITY Oslava 50-tich narodenín p. Juríka - Pobočka Nové Zámky - DOBRÉ REALITY Oslava 50-tich narodenín p. Juríka - Pobočka Nové Zámky - DOBRÉ REALITY

Promo akcia na Šurianskom jarmoku

1.10.2013

Zúčastneným poskytli bezplatné poradenstvo o predaji, prenájme a kúpe nehnuteľností. Okrem poradenstva a prezentácie spoločnosti, rozdali najmenším účastníkom desiatky balónov a iných propagačných materiálov. Regionálnu riaditeľku Karin Dudovú spolu s jej tímom nájdete v Nových Zámkoch na adrese pobočky P. Várdayho 21. Radi Vás uvidíme."

Šuriansky jarmok 2013

Zúčastneným poskytli bezplatné poradenstvo o predaji, prenájme a kúpe nehnuteľností. Okrem poradenstva a prezentácie spoločnosti, rozdali najmenším účastníkom desiatky balónov a iných propagačných materiálov. Regionálnu riaditeľku Karin Dudovú spolu s jej tímom nájdete v Nových Zámkoch na adrese pobočky P. Várdayho 21. Radi Vás uvidíme."


Otvorenie novej kancelárie v Novom Meste nad Váhom

10.9.2013

Začiatkom mesiaca september spoločnosť Dobré Reality s.r.o. rozšírila svoju pôsobnosť o ďalšiu novootvorenú pobočku v meste Nové Mesto nad Váhom, čo svedčí o neustálom rozvíjaní našej spoločnosti vďaka veľkej spokojnosti klientov.

Nová pobočka sa nachádza na Hurbanovej ulici 760/17, kde pod vedením manažéra Ing. Milana Solovica, tel. č. 0902 848 369 Vám radi pomôžeme rýchlo kúpiť alebo predať nehnuteľnosť, prípadne Vám poskytneme bezplatné poradenstvo

  Pobočka Nové Mesto nad Váhom - DOBRÉ REALITY

DOBRÉ REALITY s.r.o. sa naďalej rozširujú

21.6.2013

Na základe dobrých výsledkov pána Ing. Péliho a jeho požiadavky otvoriť si vlastnú kanceláriu v Revúcej pod značkou DOBRÉ REALITY, ktorá by pokryla aj okolité mestá, sme túto myšlienku podporili.

Radi vás teda privítame v novej pobočke v Revúcej, Železničná 257/19, manažér pobočky Ing. Ladislav Péli, tel.číslo 0907 997 576.

Radi privítame aj nových kolegov na tejto pobočke a v okolí. Viac o ponuke práce realitného makléra nájdete v sekcii KARIÉRA.

Využite túto možnosť tiež a naštartujte svoje podnikanie bez zbytočných poplatkov za "značku".

  Vlastná kancelária DOBRÉ REALITY - Revuca.jpg
Prečo vlastná kancelária pod značkou Dobré Reality s.r.o. ?
 • Nemusíte začínať úplne odznova, zakladať si novú spoločnosť, platiť za účtovníctvo, vývoj softvéru, licencie, reklamné kampane, právne oddelenie a iné.
 • Nie sme franšízová spoločnosť, pracujeme bez poplatkov za nájom, právne služby a pravidelných mesačných poplatkov za licenciu.
 • Odovzdáme vám naše dlhoročné skúsenosti a osvedčené postupy pri obchodovaní s nehnuteľnosťami. Školiaci program a realitný informačný systém dostanete od nás k dispozícii zadarmo.
 • Práca pod vedením skúsených manažérov a obchodníkov zabezpečí rýchly rast vášho tímu a realitného portfólia. Pomôžeme vám s hľadaním maklérov do vášho tímu.
 • Okamžite vám zabezpečíme najširšiu inzerciu realitných ponúk na všetkých významných realitných portáloch, aby ste začali ihneď predávať a zarábať.
 • Vlastný systém vzdelávania postavený na dlhoročnej praxi a skúsenostiach najlepších obchodníkov je postavený tak, aby vám zabezpečil rýchlu orientácii v problematike nehnuteľností a je garantom vašej odbornej spôsobilosti dlhodobo úspešne pracovať v realitách.
 • Skúsený školiteľ, organizácia seminárov s možnosťou oboznámiť sa na seminároch s know – how najlepších obchodníkov s nehnuteľnosťami vám pomôžu efektívnejšie získať silné postavenie na trhu bez častých chýb, ktoré vás oberajú o peniaze.
 • Máte príležitosť stať sa oblastným manažeróm vo vašom regióne a vybudovať si vlastnú sieť realitných kancelárií.
 • Pokiaľ už máte realitnú kanceláriu ponúkame vám možnosť zvýšiť počet vašich klientov a obchodov, ale pritom nestratiť výhody samostatného podnikania.

 


Pri kúpe nehnuteľnosti u nás dostanete 10% zľavu z nákupu v obchodnej sieti DECODOM.

29.4.2013

Kúpou nehnuteľnosti z rúk profesionálnej a bezpečnej realitnej kancelárie nepociťujú kupujúci žiadne starosti. V spoločnosti DOBRÉ REALITY s.r.o. dostáva klient nie len nehnuteľnosť, ktorú si vybral zo širokej ponuky, komplexný právny servis, úhradu správnych poplatkov, výber najvýhodnejšieho financovania prostredníctvom špecialistu na úvery, ale aj niečo navyše.

Veď po kúpe nastávajú starosti ako si byt upraviť podľa svojich predstáv. Nemalé peniaze minieme na rekonštrukciu alebo nákup novej kuchyne, nábytku, bytových doplnkov.

Preto sme pre vás pripravili v spolupráci s obchodnou sieťou DECODOM zľavu 10% z konečnej ceny nákupu v ktoromkoľvek kuchynskom štúdiu a domoch nábytku Decodom.

 

 • Jednoducho pri kúpe nehnuteľnosti obdržíte zľavovú poukážku na nákup s logom Dobré Reality a tú predložíte pri pokladni. Príklad z nákupu vo výške 5000,-€ ušetríte ďalších 500,-€! Ušetrené peniaze sa vždy zídu.

Nové bývanie

Centrála spoločnosti DOBRÉ REALITY s.r.o.


Daňové povinnosti spojené s predajom nehnuteľností

18.4.2013

Vzhľadom na medializáciu daňových povinností vlastníkov nehnuteľností si dovoľujeme pre Vás uviesť na pravú mieru niekoľko základných otázok týkajúcich zdaňovania nehnuteľností pri predaji.

Rodinný dom - byt:

 

 

 • v prípade, že ste rodinný dom alebo byt nadobudli pred 01.01.2011 a zároveň máte trvalý pobyt na tejto nehnuteľnosti 2 alebo dlhšie ako dva roky, ste oslobodený od platby dane pri predaji
 • v prípade, že ste rodinný dom alebo byt nadobudli po 01.01.2011, výnimka trvalého pobytu sa už na Vás nevzťahuje a preto na oslobodenie od platenia dane pri predaji nehnuteľnosti je potrebné splniť podmienku 5 ročného vlastníctva tejto nehnuteľnosti

 

„Podmienka piatich rokov“ sa vzťahuje aj na rodinné domy nadobudnuté pred 1.januárom 2011, ale iba v prípade, že ste na danom rodinnom dome alebo byte nemali vedený trvalý pobyt min. 2 roky.

Pozemok, garáž, chata a ostatné:

Nehnuteľnosti, v prípade ktorých nie je možné nahlásiť trvalý pobyt a teda nie sú určené na bývanie sú oslobodené od dane pri predaji iba ak ste splnili podmienku vlastniť túto nehnuteľnosť dlhšie ako 5 rokov

 

Veľmi často sa nám stáva, že ľudia sa nás obracajú s otázkou daní pri nehnuteľnosti, ktorú nadobudli dedením. Za týchto okolností zákon rozlišuje tvz. dedenie v priamej línií (rodičia – deti, starý rodičia – vnúčatá) a nepriamej línií (strýko, teta, synovec atď.).

 • v prípade dedenia v priamej línií sa sčítava čas vlastnenia nehnuteľnosti už zosnulým členom rodiny s časom vlastnenia danej nehnuteľnosti dedičom
 • v prípade dedenia v nepriamej línií „podmienka 5 ročného vlastníctva“ začína plynúť nadobudnutím nehnuteľnosti dedičom.

 

Na záver si dovolíme dodať, že sa zdaňuje iba rozdiel predajnej ceny a nadobúdacej ceny. Od výslednej sumy je možné odpočítať finančné prostriedky preukázateľne vynaložené na technické zhodnotenie predávanej nehnuteľnosti ako aj poplatky súvisiace s predajom (znalecký posudok, správne poplatky na katastri, dokonca aj odmenu realitnej spoločnosti).


Dostupnosť nehnuteľností

27.3.2013

Po stagnácii cien nehnuteľností za posledné dva roky, ktoré boli obdobím, keď ceny mierne klesali a striedavo rástli, prispela k dostupnosti bytov aj dlhodobejšia priaznivá situácia v úrokových sadzbách bánk poskytujúcich úvery na bývanie.

Na jar bankové domy pripravujú už tradičné akcie, kde klienti môžu získať nízky úrok na hypotéku 3,3 p.a. čo je iba o tri desatiny vyššie ako historicky najnižší úrok 3% p.a. . Pri 50 tisícovej hypotéke s ročnou úrokovou sadzbou 3,3 % na dvadsať rokov ušetríte 4600,-€ oproti úrokovej sadzbe 4% p.a.

 

Pre ľudí, ktorí práve riešia potrebu bývania je preto toto obdobie s nadpriemernou dostupnosťou bývania, najvhodnejšie obdobie na kúpu nehnuteľnosti. Podľa analytikov bol koniec roka 2012 zatiaľ najvýhodnejším obdobím na kúpu za posledných 10 rokov. Tento trend naďalej podporujú dostupné úvery.

Ak zvažujete kúpu nehnuteľnosti vyberte si z našej širokej ponuky cez 2200 nehnuteľností. Naši realitní makléri vám ochotne odpovedia na Vaše otázky a zorganizujú obhliadku Vami vybranej nehnuteľnosti. Financovanie a výhodné úvery na bývanie Vám radi zabezpečia naši hypošpecialisti. S nami zistíte, že nikdy nebolo ľahšie získať bývanie za dobrú cenu s výhodnou hypotékou.


Zmena zákona pri predaji a prenájme nehnuteľnosti

28.2.2013

Od 01. januára 2013 vstúpil do platnosti zákon predpis č. 555/2005 Z. z. o energetickej hospodárnosti budov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Tento predpis udáva povinnosť vlastníkovi nehnuteľnosti zabezpečiť tvz. „Energetický certifikát“. Táto povinnosť vzniká vlastníkovi nehnuteľnosti už pri uvedení inzertnej ponuky na predaj / prenájom svojej nehnuteľnosti prostredníctvom komerčného média alebo prostredníctvom realitnej kancelárie. Energetický certifikát následne odovzdáva vlastník nehnuteľnosti ako prílohu ku zmluve o prevode vlastníctva, prípadne k nájomnej zmluve.

Týmto by sme radi upozornili našich klientov o tejto skutočnosti. Prostredníctvom spoločnosti DOBRÉ REALITY s.r.o. dokážete tento certifikát získať za výhodnú cenu a vyhnete sa tak budúcim nepríjemnostiam.

Bližšie informácie nájdete na www.byvajusporne.sk alebo kontaktujte náš maklérsky tím.

VZOR energetického certifikátu:

energetický certifikát Zdroj: energeticke-certifikaty.sk